KOSZTY I SPOSOBY DOSTAWY

Produkty wysyłamy firmą kurierską  DPD.

Przesyłki są ubezpieczone.

Dostawę otrzymacie Państwo najpóźniej 48h od momentu wysyłki.

Sposoby płatności
Przelewem - Numer rachunku, na który należy wpłacić pieniądze, otrzymasz w e-mailu po potwierdzeniu zamówienia przez pracownika naszego sklepu. Zamówiony towar zostanie wysłany po uzyskaniu z banku potwierdzenia wpływu pieniędzy na nasze konto.
 
Pobranie - Wyższy koszt pobrania związany jest z usługą zapłaty za towar, wykonaną przez firmę kurierską bezpośrednio u klienta. Opłata wynosi + 5 zł do kosztu dostawy.
Opłata przy płatności za pobraniem jest możliwa do maksymalnej wartości pobrania nie przekraczającego kwoty 800,00 zł. Jeżeli wartość zamówienia przekracza tę kwotę istnieje możliwość wpłaty kwoty powyżej wartości 800 zł na nasze konto bankowe przed dokonaniem wysyłki zamówionego towaru. Istnieje również możliwość zapłaty u kuriera całości wartości zamówienia powyżej tej kwoty (do maksymalnie 10.000,00 zł), w takim przypadku będzie dodatkowo doliczana prowizja w wysokości 3% wartości całego zamówienia.
 
Płatność gotówką - Przy płatności gotówką i odbiorze osobistym w siedzibie naszej firmy mieszczącej się Łęgowie 83-031, Topolowa 2d, nie jest pobierana żadna opłata.
 

Całkowita waga przesyłki

Koszt transportu

(płatność przelewem)

Koszt transportu

(płatność za pobraniem) 

Koszt transportu

(Odbiór osobisty)*

do 31,5 kg

15,99 zł

20,99 zł

0,00 zł

do 40 kg

24,60 zł

29,60 zł

 

do 50 kg

31,98 zł

36,98 zł

 

do 100 kg

104,50 zł

109,50 zł

 

palety 

indywudualnie

indywidualnie

 Wybrane zamówienia mogą być dostarczone bezpłatnie.

Sposób i koszt dostawy jest uzależniony od wybranego towaru.

Prosimy o każdorazowy kontakt z naszym Działem Handlowym w celu ustalenia kosztu dostawy. Poniżej znajdują się standardowe warunki dostawy, które mogą ulegać zmianie w zależności od zamówienia. 

Konsument, który zawarł umowę na odległość lub umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, ma prawo odstąpić od niej bez podawania przyczyny w terminie 14 dni. Jest to tzw. prawo do namysłu, umożliwiające kupującemu zapoznanie się z towarem i rozważenie racjonalności zakupu. 

To uprawnienie nie przysługuje w przypadku zakupów w sklepach tradycyjnych. Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności – konsument nie musi ich dokonywać jednocześnie.

Moment rozpoczęcia biegu terminu 14 dni na odstąpienie od umowy zależy od charakteru transakcji:

  • Umowa sprzedaży pojedynczej rzeczy – termin należy liczyć od otrzymania jej przez konsumenta lub osobę przez niego wskazaną.
Przykład 
Paweł zamówił w e-sklepie telewizor, który otrzymał 10 września. Termin na odstąpienie od umowy upływa z końcem 24 września.
  • Umowa sprzedaży obejmująca wiele towarów, które są dostarczane osobno, partiami lub w częściach – początek terminu jest liczony od otrzymania przez konsumenta ostatniej rzeczy, partii lub części.
Przykład 
Paweł zamówił w e-sklepie dekoder i telewizor. Przedsiębiorca od razu wysłał dekoder, który konsument otrzymał 10 września. Telewizor został doręczony osobną przesyłką po kolejnych 7 dniach (tj. 17 września). Paweł może złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy na zakup obu produktów do końca 1 października.
  • Umowa sprzedaży polegająca na regularnym dostarczaniu towarów przez określony czas – rozpoczęcie biegu terminu zależy od daty otrzymania przez konsumenta pierwszej rzeczy.
Przykład
Pani Jadwiga zamówiła półroczną prenumeratę drukowanej wersji miesięcznika „Co Warto Wiedzieć”. Pierwsze wydanie otrzymała 4 września. Od takiej umowy konsumentka może odstąpić przez 14 dni po otrzymaniu pierwszego wydania gazety, tj. do końca 18 września.
  • Pozostałe umowy (np. usługi, zlecenia) – termin rozpoczyna bieg od dnia zawarcia umowy.
Przykład
Pierwszego lutego pan Marian zawarł poza lokalem przedsiębiorstwa umowę na świadczenie dodatkowych usług medycznych. Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy jest możliwe do końca 15 lutego.


Ważne!

Jeżeli konsument nie został poinformowany o prawie do odstąpienia od umowy, może skorzystać z tego uprawnienia w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Jeżeli jednak w tym okresie sprzedający przekaże mu taką informację, to termin upływa po 14 dniach od momentu jej otrzymania.

Ważne!

Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem. Nie ma znaczenia to, że sprzedawca otrzyma je po upływie terminu.

Podstawa prawna: art. 27–29 ustawy o prawach konsumenta