FERNOX CLEANER F3 500ml

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: T 9000 09 00 05
  • Producent: FERNOX
  • Kod producenta: T 9000 09 00 05
  • Dostępność: Jest Jest  (17 szt.)
  • szt.
  • Cena netto: 141,46 zł 174,00 zł
  • Oblicz

Środek czyszczący do nowych lub eksploatowanych instalacji. W przypadku nowych spełnia rolę neutralnego środka do czyszczenia instalacji przed oddaniem do użytku. W eksploatowanych instalacjach usuwa szlam, kamień oraz inne zanieczyszczenia. FERNOX CLEANER F3 jest kompatybilny z wszystkimi rodzajami metali i materiałów powszechnie stosowanych w instalacjach grzewczych. Środek ten jest bardzo prosty w użyciu, dodatkowo podczas czyszczenia instalacja może działać normalnie. Jedno opakowanie zazwyczaj wystarcza do oczyszczenia typowej domowej instalacji c.o. (około 100 litrów). Środek neutralny, nieszkodliwy.

Właściwości

Postać: Ciecz
Zapach: Słaby
Kolor: Ciemnobursztynowy
pH (stęż.): 7,0-7,5
pH (roztwór): 7,5 – 7,8
Ciężar właściwy: 1,20 przy 20°C

Pozwala on usunąć wszelkie zanieczyszczenia, szlam i kamień z istniejących instalacji, niezależnie od ich wieku. W ten sposób pomaga przywrócić sprawność grzewczą instalacji oraz całkowicie lub częściowo wyciszyć pracę kotła. Nadaje się również do czyszczenia nowych instalacji przed oddaniem do użytku, przez usunięcie pozostałości pasty lutowniczej i innych zanieczyszczeń, pomagając w ten sposób przedłużyć trwałość eksploatacyjną instalacji. W przypadku starszych instalacji z dużą ilością szlamu preparat Cleaner F3 jest szczególnie skuteczny przy czyszczeniu z użyciem urządzeń do płukania pod ciśnieniem. Cleaner F3 jest preparatem neutralnym, nie stwarzającym niebezpieczeństwa, dobrze tolerowanym i kompatybilnym z wszystkimi rodzajami metali i materiałów powszechnie stosowanych w instalacjach grzewczych. Dla zapewnienia długotrwałej ochrony instalację należy dokładnie oczyścić i wypłukać  przy użyciu środka Fernox Cleaner F3, a następnie zastosować środek Fernox Protector F1. Zaleca się systematyczne sprawdzanie poziomu środka Protector (co rok).

Stosowanie i dawkowanie 

Jedno opakowanie 500 ml środka Cleaner F3 zazwyczaj wystarcza do oczyszczenia typowej domowej instalacji centralnego ogrzewania. W przypadku instalacji dużych lub o dużej ilości szlamu niezbędne może być kilkakrotne stosowanie preparatu Cleaner F3

Opakowanie, Przeładunek i składowanie

Preparat Cleaner F3 jest dostępny w pojemnikach 500 ml. Został on sklasyfikowany jako środek niestwarzający niebezpieczeństwa. W przypadku kontaktu z oczami lub skórą przemyć wodą. Jeśli podrażnienie będzie się utrzymywać, zwrócić się do lekarza. Nie spożywać. W razie połknięcia nie wywoływać wymiotów. Wypić dużą ilość wody. Przechowywać poza zasięgiem dzieci.